27 Ocak 2012 Cuma

CANIM OĞLUMUN DOĞUM GÜNÜ İÇİN YAPTIĞIM BENTEN PASTASI


   
     
Her ne kadar şeker hamurlu pastalar da çok iyi olmasamda oğlumun isteği üzerine Benten pastası yapmaya çalıştım. Benten karakterini figür olarak değilde resim olarak pasta üzerine yerleştirdim. Netten Benten resmini büyüterek kağıda aktardım.Şeker hamurunu gerekli renkleri hazırlayarak hazırladım ve yağlı kağıt üzerine çizdiğim resmi kalıp olarak kullanarak karakterin parçalarını şeker hamurundan keserek çıkardım ve şeker hamuru ile kapladığım pastanın üzerine puzzle gibi parçaları yerleştirerek resmi tamamladım. En son siyah gıda boyası ile kontürlerini çizdim. Bana göre sonuç çok güzeldi. Hele bir de oğlum pastayı çok beğenince mutluluğum daha da arttı.
       Gerçekten istedikten sonra insanın yapamayacağı şey yok. Ben daha bir sene öncesine kadar pasta yapababileceğimi düşünemiyordum bile. İnat ettim araştırdım, bir yaptım olmadı iki yaptım olmadı sonunda başardım. Üstelik şeker hamuru ile çalışmak için hiçbir malzemem olmadığı halde çok mükemmel olmasa da sevdiklerimle paylaşabildiğim lezzetli pastalar çıkıyor ortaya. Gerçi şeker hamurunun pastaya görsellik dışında kattığı birşey yok.
       Sizlerde bu tür basit pastalar yapmak isterseniz ben dilim döndüğünce yardımcı olmaya çalışırım. Bu konudaki sorularınızı bana yorum olarak atarsanız memnuniyetle cevaplarım.
      


           
  

6 yorum:

GÜLOANNEMUTFAKTA dedi ki...

merhaba katılımınız ve destekleriniz için tşk ederim .Tarifiniz yayında sevgiler

GÜLOANNEMUTFAKTA dedi ki...

Merhaba tarifiniz yayında.Katılımınız ve destekleriniz için tşk ederim sevgiler

GÜLOANNEMUTFAKTA dedi ki...

merhaba katılımınız ve destekleriniz için tşk ederim .Tarifiniz yayında sevgiler

anne eli gibi dedi ki...

wooouw tam oğluma göre bir pasta bu,emeğine sağlık çok güzel olmuş,sevgiler..

Tarifname-SEDA dedi ki...

İnsan isteyince her işin üstesinden geliyor böyle işte... Ellerine sağlık

Naile dedi ki...

Aysel gerçekten çok güzel bir pasta olmuş. Ellerine sağlık. Bu sene dinazorlu yapmayı planlıyorum ben de oğluma. Gelecek senelerde isterse eğer bu şekilde yapayım ben de :)

sevgiler..