7 Şubat 2010 Pazar

SEN NEYMİŞSİN YOĞURT

Yoğurt Yağ yakıyor


Diyetlerine yağsız Yoğurt ekleyenler 22 daha fazla kilo kaybediyor yüzde. Göbekteki yağların yüzde 81'i de yoğurtla eriyor.

Göbeğini hızla eritmek isteyenler, bol bol yağsız Yoğurt yesin! ABD'de yapılan BİR araştırmada, düşük kalorili rejimlerine Yoğurt seçeneğini Ekleyen ve Gunde Üç Öğün yağsız Yoğurt yiyen aşırı kiloluların, yoğurtsuz bir diyet uygulayanlara oranla yüzde 22 daha fazla kilo verdikleri ve yüzde 61 daha fazla Yağ yaktıkları tespit edildi. Yoğurt yiyenlerin ayrıca, Karin bölgelerinde yüzde 81 daha fazla Yağ yaktıkları ortaya çıktı.

Tennessee Üniversitesi'ndeki araştırmaya katılanlardan Dr Michael Zemel, yoğurt yiyenlerin hem ortalama Yedi kilo olan zayıflama seviyesinden daha fazla inceldiklerini hem de kaslarını diğerlerinden Iki kat fazla koruduklarını belirtti.

Dr Zemel, kas kütlesini korumanın diyet yapanlarda önemli bir Konu olduğunu belirterek, "Önemli olan Yağ yakmak, kas Aliyormusun. Kaslar kalori yakmaya Yardımcı oluyor, ancak kilo verirken kas kütlesi de kaybediliyor. Buna en iyi Çözüm, kalsiyum ve protein ağırlıklı bir diyet, yani "diye konuştu yoğurt. Araştırma Uluslararası Obezite Dergisi'nin nisan sayısında yayımlanacak.

Ayşe arada Japonya'da yapılan araştırmalar da, yoğurdun nefes kokusunu giderdiğini, diş taşı ve diş eti iltihaplarını doğal yollardan önlediğini ortaya koydu. Altı hafta boyunca Gunde bir porsiyon Yoğurt yiyenlerin yüzde 80'inde, nefes kokusuna Yol açan hidrojen sülfit düzeyi azaldı.

Hiç yorum yok: